Prawdopodobnie najlepsze oprogramowanie dla placówek medycznych w Polsce.

Dla publicznych i prywatnych przychodni lekarskich

Dla indywidualnych gabinetów lekarskich

Poznaj Naszą Ofertę

Kilka słów o naszym systemie medycznym

MedicalData jest systemem stworzonym do kompleksowej obsługi przychodni oraz indywidualnych gabinetów lekarskich. Oprogramowanie pisane jest przy współpracy personelu medycznego - wspiera pracę w zakresie realizacji umów z NFZ jak i obsługę pacjentów komercyjnych. Aby pracować na naszym systemie wystarczy tylko przeglądarka www, przez co Twoi pracownicy mogą wykonywać swoją pracę nie tylko w placówce medycznej, ale także w formie pracy zdalnej i w terenie. Nasze oprogramowanie zapewnia automatyzację przetwarzania raportów na potrzeby NFZ.

Nasze oprogramowanie jest tworzone od 2005 roku i jest nieustannie rozwijane, dzięki czemu uzyskaliśmy ogromne doświadczenie w branży. Na dzień dzisiejszy system MedicalData obsługuje takie grupy pracowników jak: administrator, rejestrator, lekarz, punkt pobrań, punkt szczepień, pielęgniarka, pielęgniarka szkolna, punkt rtg, lekarz rtg i medycyna pracy, a dla pacjentów udostępniamy mobilne internetowe konto pacjenta z dostępem 24/7, które działa na każdym urządzeniu.

Najważniejsze funkcjonalności systemu MedicalData

Wybór oprogramowania do obsługi wszystkich procesów na potrzeby funkcjonowania placówki medycznej nie jest prosty, ponieważ wyzwaniem dla producentów oprogramowania jest, aby ich produkt miał wszystkie funkcje potrzebne do zarządzania placówką. Każda placówka działa podobnie, ale nie w identyczny sposób. W praktyce często okazuje się, że dana placówka musi mieć kilka rodzajów różnego oprogramowania medycznego, co utrudnia zarządzanie i wymianą danych między różnym systemami w obrębie jednej placówki. Nasz system sprostał tym wymaganiom, ponieważ rozwijamy go razem z personelem medycznym u klientów przez wiele lat. Udało nam się stworzyć system, który ma wiele funkcjonalności w jednym miejscu! Poświęć kilka minut na przeczytanie całej naszej oferty i zdecyduj czy MedicalData jest dla Ciebie.

Przetwarzanie EDM

Bezpieczne i łatwe zarządzanie dokumentacją medyczną.

e-Rejestracja

Nowoczesna rejestracja również dla opiekuna prawnego pacjenta.

e-Zlecenia

Zlecanie badania do laboratorium w prostych krokach.

e-Skierowanie

Uproszczone wystawianie skierowań do placówek specjalistycznych.

e-Zaopatrzenie medyczne

Lekarz jak i pacjent ma możliwość  utworzenia zleceń na zaopatrzenie medyczne.

e-Zwolnienia (e-ZLA)

Wystawianie zwolnień z użyciem naszego formularza jest przyjemnością.

e-Recepta

Wystawianie recept w prosty i przystępny sposób.

Wizyty

Umawianie wizyt przez rejestratora oraz samego pacjent jest prostą czynnością.

Zarządzanie placówką

Panel administracyjny jest mocno rozbudowany, dzięki czemu nasz system jest elastyczny dla każdej placówki.

Zarządzanie personelem

Funkcjonalne zarządzanie całym personelem w placówce, tworzenie, blokowanie kont.

Panel pacjenta

Uzyskaj stały kontakt ze swoimi pacjentami a pacjenci polubią Twoją placówkę.

Finanse

Wystawiaj paragony i faktury oraz definiuj cenniki w kilka minut. Zarządzaj drukarkami fiskalnymi.

Raporty

Mnóstwo raportów w tym raporty statystyczne ZD i MZ (dla GUS i Ministerstwa Zdrowia).

ZnanyLekarz

Ręczna i automatyczna synchronizacja zapisanych pacjentów przez usługę ZnanyLekarz.

Integracje

Lista systemów, z którymi mamy integrację.

Najważniejsze funkcjonalności w panelu medycznym - administrator

Administrator posiada bardzo dużą ilość funkcjonalności, które umożliwiają dostosowanie systemu do najbardziej wymagających klientów. Poniżej wypisaliśmy najważniejsze funkcje systemu.

Ustawienia danych placówki

Umożliwiamy edycje podstawowych danych placówki oraz tworzenie zaawansowanych jednostek organizacyjnych, które wchodzą w skład placówki.

Zarządzanie gabinetami

Tworzenie nieograniczonej ilości gabinetów - dla wybranych gabinetów indywidualnie definiujemy reguły rejestracji pacjentów, wymaganych danych przy rejestracji pacjenta, jego sposobie rozliczeń i wiele innych. Wybór zapisu pacjenta po numerze pesel lub po nazwisku.

Zarządzanie magazynem

Pełna obsługa magazynu pod dowolne produkty medyczne.

Definiowanie płatników

Zarządzanie płatnikami w placówce: NFZ, Pacjent, Wg, Firmy i inne.

Kontrakty

Zarządzanie kontraktami bez względu na typ kontraktu: POZ, COV, STM, AOS, PRO i inne.

Personel

Zarządzanie białym personelem poprzez tworzenie, edycje danych, przypisywanie do wybranych gabinetów, ustawianie ilości opcji, powiązanie z usługą ZnanyLekarz.

Użytkownicy

Tworzenie kont z dostępem do systemu dla wszystkich typów uprawień oraz możliwość łączenie uprawień. Np. administrator może być również rejestratorem.

Grafik pracy

Możliwość tworzenia wielu grafików pracy w różnych gabinetach dla jednego lekarza. Usługa ZnanyLekarz jest dostępna dla dowolnych grafików pracy. Ustalanie dni wolnych od pracy dla całej placówki.

Pacjenci

W tym: dodawanie pacjentów, listowanie pacjentów, deklaracje, analiza błędów w danych pacjentów, tworzenie tymczasowych identyfikatorów, zmiany ID, lista pacjentów wyrejestrowanych, lista pacjentów bez skierowania, ubezpieczenia, szczepienia i wiele innych.

Świadczenia

Wszystko czego potrzebujesz związanego ze świadczeniami, aby łatwo rozliczyć się z NFZ jak i lekarzem wykonującym świadczenia. Sprawdzenie ilości punktów i limitów.

Finanse

Zarządzanie cennikami dla placówki, laboratorium, medycyny pracy. Raporty dobowe i miesięczne z podziałem na typy płatności, z podziałem na wykonanie usług przez lekarza. Ustawianie faktur, paragonów i drukarek fiskalnych.

Raporty

Mnóstwo raportów na temat całego systemu począwszy od liczenia czasu pracy personelu do sprawozdań rocznych, usług na potrzeby NFZ, usług komercyjnych i innych.

Jeśli nie znalazłeś funkcjonalności, na której Ci zależy?

Daj nam znać czego potrzebujesz, a zobaczymy co da się zrobić.

Najważniejsze funkcjonalności w panelu medycznym - rejestrator

Pierwszy kontakt pacjenta z placówką odbywa się z rejestratorem i od tego zależy czy pacjent pozytywnie odbierze proces rejestracji, dlatego system dla rejestratora musi być dobrze dopracowany, aby rejestrator z łatwością dodawał pacjenta do systemu i go szybko rejestrował. Dzięki temu placówka może obsłużyć więcej pacjentów, a pacjenci nie stoją w długich kolejkach, co przekłada się na zadowolenie pacjenta, który do placówki powróci.

Terminarz

Rejestracja pacjentów po peselu lub po nazwisku. Definiowanie płatników pod jakim rodzajem zostanie zarejestrowany pacjent (NFZ, Pacjent, Firma). Wysyłanie SMS-ów z przypomnieniem o wizycie. Blokada godzin w terminarz, możliwość przerejestrowania. Łatwe wyszukiwanie zapisanych pacjentów. Definiowanie własnych kolorów do odpowiednich typów wizyt. Obsługujemy również stomatologię.

Wizyty domowe i recepty

Możliwość rejestracji wizyt domowych i zamówień erecept.

Zaopatrzenie medyczne

Utworzenie zlecenie na zaopatrzenie medyczne.

Zarządzanie pacjentami

Tworzenie i edycja pacjenta, sprawdzanie statusu ubezpieczenia, dodawanie oświadczeń i skanów.

Historia choroby

W łatwy sposób rejestrator może udostępnić całą dokumentację na życzenie pacjenta.

Transport

Tworzenie zlecenia na transport medyczny.

Raporty

Raporty dobowe oraz raportowanie listy zarejestrowanych pacjentów

Dane pacjenta

Przeglądanie wszystkich opisów porad, recept, wyników badań, szczepień, oświadczeń o ubezpieczeniu i płatności.

Jeśli nie znalazłeś funkcjonalności, na której Ci zależy?

Daj nam znać czego potrzebujesz, a zobaczymy co da się zrobić.

Najważniejsze funkcjonalności w panelu medycznym - lekarz

Lekarz na przyjęcie pacjenta w gabinecie ma określony czas, to determinuje ilu pacjentów jest w stanie przyjąć w ciągu doby. Tworzenie opisów porady, wyszukiwanie leków z odpowiednią refundacją, generowanie recepty lub wypełnianie druków to czynności, które lekarz robi najczęściej. Nasi specjaliści dołożyli wszelkich starań, aby te czynności lekarz wykonał jak w najkrótszym czasie.

Teminarz

Wczytywanie pacjenta bezpośrednio z terminarza

Recepta

Wystawianie e-Recept oraz recept papierowych. Obsługujemy również e-Receptę recepturową. Wyszukiwanie leków z podziałem na refundację. Przypisywanie leków do pacjenta jako stałe lub jednorazowe.

Opis porady

Tworzenie opisu porady na podstawie 3 wzorów: badanie podmiotowe, badanie przedmiotowe i zalecenia - możliwość konfiguracji tych pól. Funkcja szablonów opisów porady. Lekarz ma możliwość zapisywania nieograniczoną ilość schematów opisów porady w celu  wykorzystania ich za pomocą jednego kliknięcia. Funkcja podpowiedzi, że po kliknięciu w wybraną podpowiedź wstawi się do wybranego pola w opisie porady. Obsługa kodów ICD9 i ICD10. Pełna historia wszystkich opisów porad, jakie wykonał lekarz u pacjenta.

Druki

Lekarz ma do dyspozycji kilkadziesiąt elektronicznych druków, które w łatwy sposób wystawi bez ręcznego wypisywania.

Laboratorium

Umożliwiamy integrację z laboratoriami, dzięki czemu lekarz w łatwy sposób zleci badanie.

Wyniki badań

Podgląd wyników badań pacjenta, które lekarz zlecał wcześniej.

e-WUŚ

Sprawdzanie ubezpieczenia w naszym systemie można skonfigurować na kilka sposobów. Jednym ze sposobów jest w ustawieniach konta lekarza uzupełnić dane do systemu e-WUŚ - system automatycznie sprawdzi ubezpieczenie pacjenta w trakcie wizyty.

Dane pacjenta

Lekarz ma dostęp do modyfikowania danych pacjenta. Lekarz widzi choroby przewlekłe, uczulenia jeśli istnieją, dane z wywiadów rodzinnych, leki stałe przepisane w innych placówkach, uzależnienia pacjenta jeśli występują, listy wszystkich skierowań i recept.

Recepty zaoczne

Lekarz ma możliwość akceptowania recept jednym kliknięciem, które pacjent złożył wniosek o wystawienie eRecepty.

Zaopatrzenia na wyroby medyczne

Lekarz może zatwierdzać zlecenia elektroniczne na zaopatrzenia medyczne, które złożył pacjent.

e-ZLA

Nasz formularz jest bardzo przyjazy i wystawianie zwolnień lekarskich dla pacjentów jest bardzo wygodny, który cieszy się uznaniem wśród lekarzy.

Jeśli nie znalazłeś funkcjonalności, na której Ci zależy?

Daj nam znać czego potrzebujesz, a zobaczymy co da się zrobić.

Najważniejsze funkcjonalności w panelu pacjenta

Gdziekolwiek jest Twój pacjent. W domu, w pracy czy na wakacjach, to będzie miał łatwy dostęp do wielu funkcjonalności medycznych. Zredukuje to kolejki w Twojej placówce oraz zmniejszy ilość telefonów do rejestracji, a sam pacjent będzie częściej i chętniej korzystał z usługi. Nasz panel pacjenta działa na każdym urządzeniu mobilnym. Poniżej prezentujemy spis najważniejszych udogodnień dla pacjenta do których uzyska dostęp:

Wizyty

Umówienie i odwołanie wizyty u lekarza. Historia wszystkich wizyt.

e-Recepty

Zamówienie e-recept bez wychodzenia z domu.

Wyniki badań

Wyniki badań zawsze w zasięgu ręki na twoim koncie.

e-Zaopatrzenia medyczne

Utworzenie zlecenia na zaopatrzenie medyczne.

e-Skierowania

Dostęp do wystawionych skierowań razem z kodami dostępów.

Dokumenty

Lista wszystkich wystawionych dokumentów z możliwością pobrania.

Upload dokumentów

Zapisywanie własnych dokumentów medycznych w celu udostępnienia ich dla Twojego lekarza.

Edycje danych

Możliwość aktualizowania swoich danych kontaktowych i adresowych.

Usuwanie konta

Możliwość usunięcia swojego konta pacjenta w dowolnej chwili.

Zakładanie konta

Pacjent sam zakłada konto, które ma ograniczoną funkcjonalność,  a podczas pierwszej wizyty w placówce ma pełną aktywację panelu pacjenta.

Opiekun

Konto może być utworzone jako opiekun czyli np. rodzic może zamówić receptę dla swojego dziecka.

1 konto do wielu placówek

1 konto pacjenta może obsługiwać wiele placówek medycznych, w których zapisany jest pacjent pod warunkiem, że placówki korzystają z MedicalData.

Medycyna pracy

Wstępne wypełnianie druków dla potrzeb medycy pracy. Wypełnianie druków jest dostępne dla sekcji z informacjami od pacjenta w celu skrócenia czasu uzupełniania druku przez lekarza w czasie wizyty. Wspieramy dwa urządzenia do składania podpisu elektronicznego przez pacjenta na drukach medycyny pracy, są to Wacom STU-430 i Wacom DTU-1141B.

Jeśli nie znalazłeś funkcjonalności, na której Ci zależy?

Daj nam znać czego potrzebujesz, a zobaczymy co da się zrobić.

Wybrane zrzuty ekranu wyglądu aplikacji

Jeden obraz zastąpi wiele słów - poniżej prezentujemy kilka zrzutów ekranu naszej aplikacji w celu ułatwienia zapoznania się z naszym systemem.

Poznaj Wycenę

Nasze oprogramowanie dostarczamy w ramach abonamentu płatnego w cyklu miesięcznym. Każdą obsługiwaną placówkę wyceniamy indywidualnie. Przekaż nam numer REGON placówki w celu uzyskania wstępnej wyceny.

Zadaj pytanie

Jeśli nie znalazłeś/aś odpowiedzi na pytanie to napisz do nas na poniższy adres. Odpowiemy jak najszybciej się da.

Co potrzebujemy do wyceny?

Wystarczy przekazać nam REGON placówki oraz telefon kontaktowy bądź email.

Czy wykonujemy migrację z innych systemów?

Pomagamy przenosić dane placówki/pacjentów z innego oprogramowania do naszego systemu tak, aby bez utraty danych kontynuować pracę placówki na naszym systemie.

Czy udostępniamy konto demo?

Po wstępnych ustaleniach Państwa potrzeb udostępniamy konto, na którym mogą Państwo się zalogować.